O projekcie > Wiadomości > Jak o partycypacji...

Jak o partycypacji mówić w mediach? Zapraszamy na szkolenie do Warszawy!

2014-06-06

Zapraszamy na bezpłatne, jednodniowe szkolenie dla redaktorów naczelnych, wydawców i dziennikarzy, podczas których zaprezentujemy dobre praktyki i produkty wypracowane w ramach projektu „Decydujmy razem” w kontekście praktycznego korzystania z nich w pracy dziennikarskiej.

Gościem specjalnym warsztatu będzie Wiceprezydent Miasta Stołecznego Warszawy Michał Olszewski. Zapraszamy 18 czerwca do Warszawy!!!

Dobry artykuł to składowa kilku elementów. Pomysłu, warsztatu dziennikarskiego, interesującego przedstawienia tematu i języka zrozumiałego dla odbiorcy. Mówiąc o partycypacji jako współdecydowaniu i posiadaniu rzeczywistego wpływu na otaczającą nas rzeczywistość ważne jest pokazanie, że partycypacja to nie tylko słowa i teorie. Istotne jest pokazanie lokalnym społecznościom, że to już się „dzieje”, że są tacy, którzy z powodzeniem i sukcesem korzystają z jej mechanizmów. I co ważne, że nie trzeba „wyważać” otwartych już drzwi a gotowe rozwiązania czekają i wystarczy z nich skorzystać.

Podczas szkoleń dla mediów pokażemy jak przystępnie i ciekawie mówić o partycypacji. – Chcemy przekazać uczestnikom wiedzę oraz umiejętności praktycznego korzystania z dorobku projektu „Decydujmy razem” w pracy dziennikarskiej. Wyposażymy ich w wiedzę o doświadczeniach, dobrych praktykach i narzędziach na bazie których tworzymy system wdrażania partycypacji publicznej. – mówi Daniel Prędkopowicz, koordynator projektu „Decydujmy razem” – Chcemy pokazać, że praca mediów jest ważnym wsparciem dla działań na rzecz zwiększania poziomu zaangażowania obywateli we współdecydowanie. Chcemy zachęcić dziennikarzy, aby także wywierali wpływ i brali u dział w zmianie rzeczywistości funkcjonowania społeczności lokalnych. – dodaje.

Zapraszamy przedstawicieli mediów: dziennikarzy, redaktorów naczelnych, wydawców, reprezentujących media lokalne, regionalne i samorządowe. W szkoleniu może wziąć udział 20 osób.

TERMIN SZKOLENIA I REKRUTACJI
Warszawa 18 czerwca 2014 roku - zgłoszenia do 13 czerwca 2014 roku


DOKUMENTY
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
REGULAMIN REKRUTACJI
PROGRAM

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Dodatkowych informacji udziela:
Magdalena Kołodziejczyk, e-mail: mkolodziejczyk(at)cofund.org.pl
tel. kom.: 883 849 704 , (poniedziałek – czwartek w godzinach 10.00-16.00)


Portal Decydujmy razem używa plików cookies. Przeczytaj naszą Politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.
Aby usunąć tą wiadomość wystarczy kliknąć w przycisk po prawej: