Biblioteka > "Decydujmy razem" > Rocznik naukowy "Zoon...

Rocznik naukowy "Zoon Politikon" nr 4/2013

2014-03-19
Rocznik naukowy

Zapraszamy do lektury kolejnego numeru „Zoon Politikon”. Tym razem jest on w całości poświęcony analizie różnych aspektów realizowanych w Polsce działań publicznych. Mamy nadzieję, że teksty w nim zawarte stanowią wartościowy wkład w dyscyplinę wiedzy, która rozwija się u nas – przynajmniej w wersji bardziej usystematyzowanej – stosunkowo od niedawna.

Teksty, które znajdą Państwo w tym numerze, poruszają szeroki zakres zagadnień. Autorzy analizują problemy, które łatwo możemy dostrzec w realiach naszego życia zbiorowego. Znajdują się tu także zagadnienia strukturalizacji problemów publicznych, a także optymalizacji sposobu analizy problematyki zarządzania politykami publicznymi.

W trzeciej części pisma proponujemy lekturę dwóch przetłumaczonych na język polski tekstów Charlesa E. Lindbloma, amerykańskiego nestora wiedzy o politykach publicznych.

Wydanie uzupełnia debata o politykach publicznych w Polsce. Dyskutuje pięciu ekspertów pochodzących z bardzo różnych środowisk i mających bardzo różne punkty widzenia. Pada wiele interesujących uwag odnośnie sposobu, w jaki działamy publicznie w Polsce. Są one dobrym punktem wyjścia do bardziej systematycznych analiz w tym zakresie.

Zapraszamy do lektury, mamy nadzieję, że tematy podjęte w tym numerze będą źródłem inspiracji i wielu cennych przemyśleń.

Realizacja: Fundacja Fundusz Współpracy

Komentarze

Imię
Email
Komentarz
RSS Subskrybuj

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy...

Portal Decydujmy razem używa plików cookies. Przeczytaj naszą Politykę prywatności aby dowiedzieć się więcej.
Aby usunąć tą wiadomość wystarczy kliknąć w przycisk po prawej: